Nejčastější otázky

Rádi bychom Vás co nejvíce obeznámili se stystémem Pure Whitening, a proto jsme pro Vás připravili odpovědí na nejčastější otázky.

Co je systém bělení Pure whitening?

Jedná se o systém kombinovaného bělení, který kombinuje domácí noční bělení, ordinační bělení a domácí denní bělení. Pro mladé pacienty se světlou výchozí barvou zubů nabízíme i bělení domácí, což je kombinace domácího nočního bělení..

V čem se Pure whitening liší od ostatních značek bělení?

Veškeré produkty a postupy Pure whitening jsou striktně standardizované. Jako jediný výrobce bělení zubů na světě máme pod kontrolou celý proces bělení i výroby produktů - počínaje otiskováním, přes výrobu nosičů a gelů až po jejich skladování a přepravu. Díky tomu jsme eliminovali veškeré chyby, které mohou výsledek bělení negativně ovlivnit. Díky tomu jde vybělit i zuby u pacientů, u kterých se to s jinými systémy zdálo nemožné. Především ale garantujeme dosažení alespoň nejsvětlejšího odstínu vzorníku VIta, což je odstín B1.

Jak bělení probíhá?

Váš lékař či hygienistka Vám provede přesné otisky Vašich zubů. V naší laboratoři zhotovíme dokonale těsnící nosiče. S nimi dostanete domů gely na noční a denní domácí bělení. První týden bělíte přes noc s 10% karbamid peroxidem, druhý týden s 16% karbamid peroxidem. Poté následuje ordinační bělení s 6% peroxidem vodíku trvající 3x15 minut. Následující den začnete s denním domácím bělení s 6% peroxidem vodíku, které používáte 1-2 hodiny denně až do vypotřebování gelu (což je cca 10 dnů). U samotného domácího bělení není ordinační fáze a domácí noční bělení plynule přechází do domácího denního bělení.

Pro koho je vhodné samostatné domácí bělení?

Samostatné domácí bělení (kombinace nočního a denního domácího) na základ dlouholetých zkušeností doporučuji pro nekuřáky ve věku do 25ti let se světlou výchozí barvou zubů. U nich se dá předpokládat výborný výsledek i bez ordinační fáze.

Čím dosahuje Pure Whitening tak dobrých výsledků?

Pro perfektní a trvalý výsledek je potřeba vybělit nejenom sklovinu, ale především dentin, který udává barvu zubu. Nevhodně zvolený postup (samotné ordinační bělení či krátkodobé bělení domácí) vede k nedostatečným výsledkům, které nejsou stabilní. Purewhitening kombinuje silné stránky jednotlivých druhů bělení a tím i eliminuje jejich nedostatky. Pouze komplexním řešením lze vybělit i dentin a tím dosáhnout výborných a stabilních výsledků

V čem spočívá garance výsledku?

Každý pacient je kombinovaným bělením schopný dosáhnout barvy Vita B1 (což je nejsvětlejší barva klasického Vita vzorníku). 80% pacientů se kombinovaným bělením dostane na bleach odstín, což je barva světlejší než B1. Reálné je dosažení odstínů BL4 čí BL3, v ojedinělých případech BL2. BL1 je nereálná barva a je bělením zubů prakticky nedosažitelná. Samotný proces bělení může negativně ovlivňovat řada faktorů. Jsou to věk pacienta, výchozí barva zubů, kouření, bruxismus (broušení) a zatínaní zubů, zvýšená tvorba slin, síla vrstvy skloviny a další méně časté komplikace. Může se stát, že po klasickém protokolu, nedosáhnete garantované barvy B1. Byť je systém Purewhitening postaven tak, aby negativní faktory minimalizoval, u malého procenta pacientů je třeba domácí fázi prodloužit. Garance tedy spočívá především v tom, že pokud pacient potřebuje bělit delší dobu, poskytneme mu skrz ordinaci, kde bělení podstupuje, zdarma jakékoliv množství gelů, jaké potřebuje k dosažení perfektního výsledku Tato garance platí i u bělení domácího, které ale doporučujeme pouze pro mladé pacienty.

V čem spočívá garance trvanlivosti výsledku?

Po dosažení maximálního výsledku dojde k vybělení dentinu a ke zpětnému zabarvování zubů, dochází velmi pomalu. Při dodržení jednoduchého udržovacího protokolu, si dosaženou barvu zubů můžete udržet, aniž byste museli v budoucnu celý proces znovu opakovat.

Jak vypadá udržovací protokol?

Pro udržení stejného výsledku doporučuji jednou za 3-4 měsíce použít nosiče s 10% karbamid peroxidem na jednu noc. Pokud z nějakého důvodu udržovací protokol delší dobu nedodržujete, stačí poté použít bělení na 3-5 nocí za sebou a vrátíte se na barvu, které jste dosáhli po ukončení bělení.

Proč nelze podobných výsledků dosáhnout pouze ordinačním bělením? Proč nenabízí Purewhitening samotné ordinační bělení?

Samostatné ordinační bělení nemá za krátkou dobu působení šanci vybělit sklovinu i dentin. Vybělí se pouze slabá vrstva skloviny, která se maximálně v řádech měsíců vrátí prakticky na stejný odstín. Výsledek je navíc ihned po ordinačním bělení zkreslen dehydratací skloviny, takže výsledek vypadá lépe než tomu ve skutečnosti je.

Je bělení zubů bezpečné?

Pokud je prováděno lékařem či hygienistkou je bělení zubů naprosto bezpečné. Za celou více než 100 letou historii používání peroxidu vodíku k bělení zubů neexistuje jediný případ poškození skloviny či vitality zubů.

Působí bělení Pure Whitening i na korunky, fasety či bílé výplně?

Nikoliv, žádné bělení Vám nedokáže změnit barvu výplní ani korunek či fazet. Po vybělení zubů je třeba výplně, korunky či fasety předělat do výsledné barvy. Pokud ale budete dodržovat níže evedený jednoduchý udržovací protokol, je výsledná barva zubů trvalá. Proto je vždy kombinované bělení zubů při protetickém ošetření prvním krokem, který byste měli podstoupit.

Je třeba dodržovat tzv. bílou dietu?

Bělení Pure whitening nevyžaduje žádnou bílou dietu. Nemusíte se tak v průběhu bělení vzdávat ani kávy, čaje či červeného vína.

Co dělat pokud během bělení nedosáhnete perfektního výsledku?

Bělení zubů negativně ovlivňuje řada faktorů – například věk pacienta, diskolorace způsobené kouřením, bruxismus, zatínání zubů ve spánku, zvýšené slinění, poškození skloviny fluorózou či poškození dentinu tetracyklinovými antibiotiky. V takových případech je pravděpodobné, že klasický protokol kombinovaného bělení nebude k dosažení ideálního výsledku dostačující. V takových případech je třeba v bělení pokračovat až do dosažení optimálního výsledku. V rámci garance pro Vás Vašemu lékaři či hygienistce zašleme další gely zdarma, abyste v bělení mohli pokračovat.

Jaká je účinná složka bělení Pure whitening?

Bělení Pure whitening je založeno na působení peroxidu vodíku (respektive karbamid peroxidu u domácího nočního bělení).

Je peroxid vodíku pro zuby a dásně bezpečný?

Peroxid vodíku je pro lidské tělo v koncentracích používaných pro bělení zubů naprosto bezpečné. Peroxid vodíku se k bělení zubů úspěšně používá od roku 1884.

Je peroxid vodíku pro zuby a dásně bezpečný?

Peroxid vodíku je tělu vlastní látka. V lidském těle vzniká během dne více peroxidu vodíku než je obsaženo v nosičích během domácího bělení. Lidské tělo má perfektní mechanismy, jak se možným negativním účinkům peroxidu vodíku bránit. Peroxid vodíku je pro lidské tělo v koncentracích používaných pro bělení zubů naprosto bezpečné. Peroxid vodíku se k bělení zubů úspěšně používá od roku 1884.

Jaký je princip bělení zubů?

Peroxid vodíku se rozkládá na vodu a kyslík. Jako meziprodukt se uvolňují volné radikály, které pronikají do tvrdých zubních tkání a rozkládají velké barevné organické molekuly, která se v tvrdých zubních tkáních ukládají v průběhu života, na menší, které se jsou bílé či bezbarvé.

Budou moje zuby během bělení citlivé?

U pacientů s predispozicí k citlivosti a u pacientů s nižším prahem bolesti je třeba očekávat, že zuby budou během bělení mírně citlivé. K nejvyšší citlivosti dochází během prvních 4 dnů bělení. Citlivost je vždy přechodná a po ukončení bělení vymizí. Pokud máte pocit, že je citlivost či dokonce bolest, větší než snesete, obraťte se na svého lékaře či hygienistku, kteří budou další postup bělení řešit s námi.

Má bělení zubů nějaké vedlejší účinky?

Kromě možné výše uvedené citlivosti může bělení přechodně zvýraznit bílé skvrny, které někteří pacienti ve sklovině mají, čí místa ve sklovině s odlišnou mineralizací než je okolí. K zvýraznění dochází především dehydratací. Po ukončení bělení tyto případné bílé skvrny vymizí.

Jaké jsou další benefity bělení zubů?

Peroxid vodíku se běžně používá jako desinfekce, ničí bakterie i viry. K tomu dochází i během bělení. Právě karbamid peroxid byl původně používán ortodontisty pro zmírnění zánětu dásní.

Nebudou vybělené zuby vypadat nepřirozeně?

Ne, i při dosažení toho nejlepšího možného (a pro naprostou většinu populace nedosažitelného) výsledku, což je Vita bleach BL2, budou Vaše zuby působit přirozeně. To, co je často považování za nepřirozeně bílé zuby jsou špatně provedené fazety nebo korunky.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Neváhejte nás kontaktovat a my Vaše případné dotazy rádi zodpovíme.

Vyrobeno v ČR

Omnia Clinic s.r.o.
IČ: 29112834
DIČ: CZ29112834
alej Svobody 853/55
Plzeň 323 00

Zanechte nám zprávu

created by Creative Apps